Zahraničné

FOTOGALÉRIA: Ukrajina zrejme príde o túto nádheru na Kryme

Krásy polostrova Krym
Zdroj: Profimedia.sk

Polostrov Krym bol doteraz perlou nášho východného suseda.

Tí, ktorí už mali možnosť navštíviť polostrov Krym, ho prirovnávajú svojimi prírodnými krásami ku Grécku, Chorvátsku alebo dokonca k Francúzskej riviére. Prítomnosť Čierneho mora a subtropická klíma južného pobrežia polostrova sú rajom pre milióny turistov. A práve o túto perlu zrejme Ukrajina príde.

Zdroj: Profimedia.sk

V lete má Čierne more príjemných 22 až 25 stupňov Celzia. Pár kilometrov od mora sa týčia vrchy Krymských hôr. Nachádzajú sa tam nádherné jaskyne a husté lesy. Najväčším prekvapením sú kamenné mestá zo stredoveku.

Turisti radi navštevujú Veľký kaňon a vodopády Uchansu. Krym je preplnený aj historickými pamiatkami. Pre milovníkov dobrodružstva sú lákavé cyklistické horské chodníčky, podmorský svet alebo paragliding.

Zdroj: Profimedia.sk

Väčšina obyvateľov Krymu chce patriť k Rusku

Pripojenie ukrajinského polostrova Krym k Rusku podporilo až takmer 96 percent voličov. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov nedeľňajšieho referenda po spočítaní troch štvrtín odovzdaných hlasov.

Zdroj: Profimedia.sk

Volebná komisia zároveň potvrdila, že účasť presiahla 80 percent. Ukrajina, Európska únia aj Spojené štáty považujú referendum za nelegitímne a jeho výsledky neuznajú. Rusko, naopak, chce výsledky referenda plne rešpektovať a považuje ich za v súlade s medzinárodným právom.

Zdroj: Profimedia.sk
 


KRYM/JH, profimedia

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.