Berlínska polícia pátra po tajomnom cyklistovi, ktorý útočí na ženy kyselinou

Ilustračné foto.

Ku všetkým útokom došlo v severovýchodnej časti Berlína.

Polícia v hlavnom meste Nemecka vyzvala svedkov, aby jej pomohli nájsť cyklistu, ktorý počas uplynulých troch mesiacov posprejoval najmenej pol tucta žien tekutinou a niekoľko z nich zranil. Podľa vyjadrenia polície prvýkrát zaútočil 7. decembra a v najmenej štyroch prípadoch zaútočil na ženy kyselinou z batérií.

Ku všetkým útokom došlo v severovýchodnej časti Berlína. Jedna zo žien utrpela vážne zranenia tváre.

Polícia vo vyhlásení uviedla, že 41-ročná žena, ktorú napadol krátko po polnoci na dnes, opísala útočníka ako 35- až 45-ročného muža so svetlou pleťou. Na hlave mal bejzbalovú čiapku.

Hovorkyňa polície Valeska Jakubowská dnes povedala, že polícia tentoraz nevydala žiadne konkrétne bezpečnostné odporúčania pre ženy. "Je ťažké predpovedať tieto útoky, ale pracujeme intenzívne na tom, aby sme vinníka našli," dodala.

BERLÍN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kyselina

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.

  • Neoznačené hroby s telami troch zastrelených mužov boli nájdené pri ukrajinskom meste Makariv, ležiacom asi 50 kilometrov západne od Kyjeva, a v jednom z nich objavili aj dokumenty obete, z ktorých vyplýva, že mala české občianstvo.