Samovražedný útok v Damasku zabil najmenej 25 ľudí

Damask.
Zdroj: Twitter/Charles Lister

Mnoho ďalších ľudí sa pri výbuchu zranilo.

Najmenej 25 ľudí zahynulo dnes pri samovražednom bombovom útoku, ktorého terčom bol Justičný palác v sýrskom hlavnom meste Damask. Mnoho ďalších ľudí výbuch zranil, informovala sýrska štátna televízia.

ZDROJ: Twitter/Charles Lister

Útočník odpálil vestu s výbušninou priamo v budove Justičného paláca, ktorý sa nachádza blízko rušného bazáru Hamídíja v centre Damasku. K tomuto činu sa zatiaľ neprihlásila žiadna skupina.

Dvojitý bombový útok hlásili z Damasku aj v sobotu, keď boli terčom páchateľov autobusy s prevažne iránskymi a irackými veriacimi. K odpáleniu bômb sa prihlásila islamistická skupina Džabhat Fath aš-Šám, ktorá je napojená na teroristickú sieť al-Káida.

Podľa zdrojov organizácie Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) prišlo v sobotu o život najmenej 74 osôb a 120 ďalších pri ňom utrpelo zranenia. Sýrska vláda prostredníctvom oficiálnej tlačovej agentúry SANA informovala o 40 obetiach na životoch.


BEJRÚT/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Damask

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Do Poľska prišlo cez hranice z Ukrajiny od začiatku invázie Ruska celkovo už 3.416.000 ľudí.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.