Dráma v lietadle. Keď sa stroj približoval k letisku, odpadla mu jedna vrtuľa

Ilustračná snímka.
Zdroj: Regional Express Airlines

Na palube stroja sa viezlo 16 cestujúcich a traja členovia posádky.

Dopravné lietadlo dnes bezpečne pristálo na letisku v austrálskom Sydney po tom, čo odpadla jedna z jeho dvoch vrtúľ. Nezvyčajná núdzová situácia nastala, keď sa lietadlo približovalo k letisku.

ZDROJ: Facebook/Airline Secrets Exposed

Hovorca Úradu pre bezpečnosť civilného letectva Peter Gibson uviedol, že posádka spoločnosti Regional Express Airlines hlásila, že vrtuľa poháňaná pravým motorom sa odpojila od lietadla typu Saab 340 asi 20 kilometrov juhozápadne od letiska v Sydney.

Na palube stroja sa viezlo 16 cestujúcich a traja členovia posádky. Leteli z mesta Albury, 500 kilometrov juhozápadne od Sydney. Vyšetrovatelia nehôd vyzvali každého, kto na okraji Sydney nájde časti vrtule, aby sa ozval úradom a pomohol vysvetliť udalosť.

Časti vrtule, ktoré odpadli, nespôsobili na lietadle ďalšie škody. "Je to veľmi, veľmi neobvyklé. Stáva sa to veľmi, veľmi zriedkavo. Mali šťastie," uviedol Gibson o incidente.

SYDNEY/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.

  • Neoznačené hroby s telami troch zastrelených mužov boli nájdené pri ukrajinskom meste Makariv, ležiacom asi 50 kilometrov západne od Kyjeva, a v jednom z nich objavili aj dokumenty obete, z ktorých vyplýva, že mala české občianstvo.