Turistka márne prosila o pomoc. V električke ju obťažoval muž, ktorý ju nakoniec znásilnil

Ilustračná snímka.
Zdroj: shuterstock.com/POJ THEVEENUGUL

Násilníka deň pred tým prepustili na kauciu z väzenia.

Aj toto je jeden z prípadov, ktorý dokazuje, ako vedia byť ľudia ľahostajní. Vydesená turistka (22), ktorá skoro ráno cestovala električkou v austrálskom Melbourne, márne prosila cestujúcich a okoloidúcich o pomoc, informuje theage.com.au.

V jednej z električiek ju obťažoval neznámy muž. Najskôr sa jej začal prihovárať. Podľa detektíva sa žena cítila nesvoja a prišlo jej bezpečnejšie radšej s mužom komunikovať, ako ho ignorovať. Neskôr sa jej údajne začal aj nevhodne dotýkať. Žena síce prosila o pomoc, ale nikto jej nepomohol. Incident sa odohral ráno medzi piatou a šiestou hodinou.

Žena z električky nakoniec vystúpila, ale cudzinec ju neprestal sledovať. Namierené mala do miestnej nemocnice. Zazvonila na zvonček pri vchode, keďže dvere boli zamknuté. Násilník mladé dievča odtiahol za roh budovy, hodil ju na zem a opakovane ju znásilnil. Muža polícia čoskoro dolapila. Identifikovali ho ako Jamieho Macarthura (49). Vyšlo najavo, že deň pred tým ho prepustili na kauciu z väzenia.

Tentokrát páchateľa obvinili z niekoľkých trestných činov vrátane znásilnenia, sexuálneho útoku aj napadnutia a vzali ho do väzby. Polícia teraz hľadá svedkov ohavného činu. Domnievajú sa, že obeť sa snažila získať pomoc medzi spolucestujúcimi. Vyzývajú, aby sa prihlásili svedkovia, ktorí videli, čo sa stalo.

MELBOURNE/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti