Hrob Ježiša Krista bude opäť sprístupnený verejnosti

Hrob Ježiša Krista
Zdroj: Reuters

Rekonštrukcia trvala deväť mesiacov.

Hrob Ježiša Krista v Bazilike Svätého hrobu bol po deväťmesačnej rekonštrukcii znovu sprístupnený médiám v pondelok 20. marca. Široká verejnosť bude môcť posvätné miesto navštíviť už túto stredu, informuje britský denník The Gurdian. Práce sa sústredili na edikulu, ktorá sa podľa kresťanskej viery nachádza nad miestom, kde bolo údajne uložené Ježišovo telo.

Profesor Antonia Moropoulou z Národnej technickej univerzity v Aténach, ktorý na celú rekonštrukciu dohliadal, tvrdí, že stavba si vyžadovala spevnenie.

Posledné práce sa na hrobe uskutočnili pred viac ako 200 rokmi po vypuknutí požiaru a nezhody medzi Gréckou ortodoxnou, Rímskokatolíckou a Arménskou katolíckou cirkvou, ktoré zodpovedajú za stavbu, spôsobili oneskorenie rekonštrukčných prác až do minulého roka. Každá denominácia pritom prispela sumou 3,3 milióna dolárov.


JERUZALEM/REUTERS

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hrob

Dôležité udalosti

ONLINE: Raketový útok v Odeskej oblasti. Hlásia najmenej šesť obetí ON-LINE
  • Raketový útok v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny si vyžiadal šesť obetí. Raketu odpálil ruský strategický bombardér typu Tu-22.

  • Rusko sa prvýkrát za viac ako sto rokov ocitlo v platobnej neschopnosti. Moskva peniaze má, Západ…

  • Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan bude v utorok pred summitom NATO v Madride viesť rozhovory s lídrami Švédska, Fínska a Severoatlantickej aliancie.