Uhynula korytnačka, ktorej vyoperovali z tela 915 mincí

Prvá operácia sa podarila.
Zdroj: TV Markíza

Po operácii zo 6. marca sa jej spočiatku darilo dobre, avšak od minulej soboty sa začal zhoršovať.

Thajskí veterinári informovali dnes o uhynutí morskej korytnačky, ktorej pred dvoma týždňami odstránili z tela celkovo 915 mincí. Zviera zomrelo na otravu krvi.

Dvadsaťpäťročná korytnačka menom Omsin dlhé roky pojedala mince, ktoré do jej jazierka hádzali pre šťastie turisti. Veterinári jej počas bezprecedentnej sedemhodinovej operácie vyoperovali z tela mince a iné objekty s celkovou váhou päť kilogramov, píše agentúra AP.

Korytnačka, ktorá žila vo verejnom rybníku v meste Sirača, celkovo vážila 59 kilogramov. Ťarcha prehltnutých mincí spôsobila, že jej praskol pancier a už nedokázala ani riadne plávať.


Po operácii zo 6. marca sa jej spočiatku darilo dobre, avšak od minulej soboty sa začal zhoršovať. Vyšetrenia odhalili črevné komplikácie spôsobené dlhodobou prítomnosťou veľkého množstva kovov v organizme.

Zverolekári preto pristúpili k druhej operácií, z ktorej sa však už korytnačka neprebrala a dnes ráno uhynula na následky nepriechodnosti a zápalu čriev.
"Pred odchodom dostala aspoň šancu slobodne si zaplávať a šťastne sa najesť," uviedla lekárka, ktorá korytnačku operovala.

BANGKOK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Korytnačka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.