Zahraničné

Streľba na Kryme! Rusi zabili v Simferopole prvého vojaka

Ukraine-386afa2c0f7849bc9f14be313cc4f28e.JPEG
Zdroj: SITA

Dopisovateľ BBC informoval, že najmenej dvakrát zaznela paľba z automatických pušiek.

Ruské jednotky udreli na základňu ukrajinskej armády v Simferopole, správne stredisko Krymu. Pri útoku bol zabitý jeden vojak, uviedla agentúra Interfax-Ukrajina. Píše portál novinky.cz. 

Zdroj: SITA

"Vyzývajú nás, aby sme zložili zbrane, ale my nemáme v úmysle sa vzdať," citovala zástupcu ukrajinskej armády agentúra Reuters. Ten doplnil, že Rusi obsadili budovu veliteľskej základne a zmienený vojak utrpel zranenia krku a kľúčnej kosti. Nie je ale jasné, či v prípade mŕtveho vojaka ide o rovnakého príslušníka.

Podľa Interfaxu-Ukrajina bol zajatý veliteľ základne a posádka sa opevnila na prvom poschodí jednej z posádkových budov. Dopisovateľ BBC z miesta informoval, že najmenej dvakrát zaznela paľba z automatických pušiek.

Útok by tak bol porušením prímeria, na ktorom sa v nedeľu dohodli Ukrajina a Rusko. Platiť malo do nadchádzajúcej nedele. Podľa BBC by ale ešte dnes večer mali o situácií na Kryme, ktorý deklaroval odtrhnutie od Ukrajiny a pripojenia k Rusku, jednať zástupcovia ukrajinskej a ruskej armády.

"Budú diskutovať o situácii a konkrétnych opatreniach k zabráneniu eskalácie na Kryme," uviedol veliteľ ukrajinského námorníctva Serhij Hajduk.

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk dnes požiadal o schôdzku ministrov obrany USA, Veľkej Británie a Ruska, pretože konflikt podľa neho prerástol z politického vo vojenský.

SIMFEROPOĽ/ TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.