FBI zverejnila doteraz nepublikované snímky po útoku z 11. septembra

Budova Pentagonu v plameňoch.
Zdroj: FBI

Na fotografiách sú zachytené apokalyptické scény po útoku v Pentagone.

Americká FBI zverejnila na svojej stránke doteraz nepublikované snímky po útoku teroristov 11. septembra 2001. Fotografie boli zhotovené vyšetrovateľmi po niekoľkých hodinách a dňoch. Ukazujú skazu, ktorá nastala po útoku v Pentagone, kde zahynulo 189 ľudí.

Na 32 fotografiách sú zachytené apokalyptické scény. Zobrazujú fragmenty lietadla American Airlines, obrovské diery v budove, rovnako ako spálené vnútro interiéru aj exteriéru Pentagonu. Ďalšie fotografie ukazujú záchranárov, ako bojujú s plameňmi a skúmajú škody.

Útoky boli sériou koordinovaných teroristických útokov, ktoré sa udiali v USA. Podľa oficiálneho vyšetrovania štyri komerčné lietadlá unieslo devätnásť mužov z al-Káidy. Dve lietadlá narazili do Svetového obchodného centra v New Yorku, čím spôsobili pád obidvoch veží. Tretie narazilo do západného krídla budovy vedenia Ministerstva obrany USA - Pentagónu vo Virgínii. Štvrté lietadlo spadlo do neobývanej oblasti v Pensylvánii po tom, čo sa niektorí pasažieri a členovia posádky pokúsili dostať lietadlo pod svoju kontrolu. Nikto na palube týchto lietadiel neprežil.

Útoky si vyžiadali dohromady 2 995 obetí, vrátane únoscov. K obetiam patrili väčšinou civilisti z viac ako 70 krajín sveta. Spojené štáty na ne odpovedali tzv. Vojnou proti terorizmu.

VIRGÍNIA/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme 11.september

Dôležité udalosti