Tím roztlieskavačiek obvinili z prostitúcie. Pre nekalé praktiky prídu o medailu

Študentky musia čeliť nepríjemnému škandálu
Zdroj: Facebook/Coastal Carolina Cheerleading

Vysokoškoláčky teraz bojujú o reputáciu, o ktorú ich pripravil anonymný list.

Tím mladých roztlieskavačiek z Coastal Carolina University prežíva ťažké chvíle. Ich šancu zabojovať o titul majsteriek Spojených štátov zmaril anonymný list. Ten poslal niekto riaditeľovi univerzity a obvinil študentky z prostitúcie. O ich príbehu píše DailyMail.

Oddelenie športu na ich materskej vysokej škole začalo okamžité vyšetrovanie a dievčatá vylúčilo len týždeň pred národnou súťažou.

Dôvodom bol list pre riaditeľa Davida DeCezo, v ktorom anonym popísal nekalé praktiky vysokoškoláčok. Mali sa venovať prostitúcií, nerobilo im problém kupovať alkohol mladším študentom a nechali si zaplatiť aj za robenie domácich úloh.

Jedna z roztlieskavačiek sa rozhodla prehovoriť a povedala, že na ich tréning prišiel člen školského Oddelenia pre bezpečnosť verejnosti a kládol im niekoľko otázok. Podľa jej rozprávania, športovkyniam prezreli mobilné telefóny a pustili ich domov s tým, že neurobili nič zlé.

To však nemení nič na tom, že na šampionát na Floride nepôjdu. A to aj napriek tomu, že už zaplatili všetky poplatky. Rodičia mladých dievčat sú situáciou pobúrení.

„Ako rodič roztlieskavačky z Coastal Carolina University, by som chcela oznámiť, že riaditeľ športu nezaobchádzal s roztlieskavačkami férovo," napísala na Twitter LaCole Gadson, ktorá je matkou jednej z nich. Okrem toho dodala, že nerozumie tomu, prečo pár dní pred súťažou dievčatá čelia vylúčeniu bez potvrdeného dôvodu.

Tím dievčat napísal na Twitter oznámenie, v ktorom prosia okolie a média, aby ich ohľadom vzniknutého škandálu nekontaktovali. Falošné obvinenia podľa nich len vedú k obťažovaniu a majú negatívny dopad na ich život aj štúdium.

„Ako družstvo žiadame komunitu, aby nás podporila počas tohto náročného obdobia a dúfame, že sa situácia čoskoro vysvetlí," dodávajú v oficiálnom príspevku.


MIAMI/jd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti