Zahraničné

Našli ho konečne?! Satelitný záber, ktorý objavil študent z Taiwanu

Nezvestne lietadlo Malaysia Airlines.
Nezvestne lietadlo Malaysia Airlines. Zdroj: Profimedia.sk

Podvod, alebo realita?

Vysokoškolský študent z Taiwanu údajne objavil 18. marca na satelitnej fotografii lietadlo, ktoré by mohlo byť strateným strojom Malaysia Airlines. Je však zarážajúce, že napriek tomu, že lietadlo je obklopené džungľou, je celé a neporušené.

Je však možné, že lietadlo je na tomto zábere "vo vzduchu" a prelietava nízko nad zemou. Údaje o polohe lietadla boli odoslané oficiálnym úradom. V najbližších hodinách by sme sa teda mohli dozvedieť, či ide o "fake", alebo prelomový objav v pátraní.

Zdroj: Profimedia.sk

Pátranie po nezvestnom malajzijskom lietadle s 239 ľuďmi na palube dnes pokračuje 12. dňom a vyšetrovatelia stále nevedia, prečo sa boeing stratil a kde by teraz mohol byť. Podľa zdroja blízkeho vyšetrovaniu pracujú s verziou, že lietadlo zmizlo v južnej časti Indického oceánu. 

Prehliadka u kapitána lietadla

"Pracovná verzia je, že letelo na juh, a navyše, k južnému koncu koridoru (pátrania)," citovala informátora agentúra Reuters. Hovoril o prehľadávanej oblasti Indického oceánu od západu Indonézie až po západ Austrálie.

Malajzijské noviny informovali, že v letovom simulátore, ktorý vyšetrovatelia zhabali pri domovej prehliadke u kapitána lietadla, objavili pristávacie dráhy na ostrove Diego García, Maldivách, Srí Lanke a v Indii. Policajný zdroj to však podľa agentúry DPA poprel a povedal, že pokiaľ vie, experti letový simulátor ešte stále prezerajú. 

Thajský radar videl lietadlo

Thajské ozbrojené sily v utorok oznámili, že ich radar zaznamenal lietadlo, ktoré by mohlo byť zmiznutým strojom. Hovorca thajského vojenského letectva povedal, že letelo smerom k Melackému prielivu, čo je miesto, kde ho zachytil malajzijský radar. Zachytenému signálu spočiatku nevenovali pozornosť aj preto, že sa nachádzal mimo vzdušného priestoru Thajska.TAIWAN/Profimedia.sk/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Útok na námorné veliteľstvo na Kryme si vyžiadal desiatky zranených a niekoľko obetí, tvrdí Ukrajina.

Medzi nimi boli aj vysokopostavení ruskí námorní velitelia. Išlo o budovu veliteľstva ruskej Čiernomorskej flotily v meste Sevastopol. K útoku došlo počas stretnutia ruského námorného vedenia v piatok (22. 9.).

Krátka správa

Požiar továrne na Taiwane si vyžiadal najmenej 5 mŕtvych a viac ako 100 zranených.

Oheň v továrni na výrobu golfových loptičiek na juhu Taiwanu sprevádzali výbuchy. Päť ľudí je stále nezvestných. Medzi mŕtvymi sú aj traja hasiči. Nezvestní sú štyria robotníci a jeden hasič.