Zahraničné

Krymská domobrana zaútočila na štáb ukrajinskej vojenskej flotily

Útok na Kryme
Útok na Kryme Zdroj: SITA

K násiliu údajne nedošlo.

Krymské jednotky domobrany zaútočili na štáb ukrajinského vojenského námorníctva v čiernomorskom prístave Sevastopol. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na svojho fotoreportéra, podľa ktorého domobrana zaútočila na budovu veliteľstva a jej príslušníci vztýčili na jednom z objektov ruskú vlajku.

Niekoľko stoviek účastníkov proruského mítingu údajne pred budovou velenia ukrajinskej námornej flotily zvalilo zátarasy, preniklo do areálu a nad jednou z budov vztýčilo ruskú vlajku a zástavu sv. Andreja - symbol ruskej vojenskej flotily.

Zdroj: SITA

Po prieniku civilistov sa začali rokovania medzi ich zástupcami a predstaviteľmi ukrajinskej flotily. K násiliu údajne nedošlo. Agentúra ITAR-TASS dodáva, že na akcii sa nezúčastnili žiadni ruskí vojaci.

Po podpísaní zmluvy o pripojení Krymskej republiky a mesta Sevastopol k Ruskej federácii, ukrajinské velenie na Kryme konštatovalo zvýšenie napätia a z krymskej, resp. ruskej strany aj nárast incidentov a provokácií s použitím zbraní.

Po tom, ako jeden z ukrajinských dôstojníkov prišiel o život pri útoku neznámych uniformovaných ozbrojencov na ukrajinskú základňu v Simferopole, ukrajinské vedenie v utorok večer povolilo svojim vojakom použitie strelných zbraní na ochranu svojich životov - až do dnešného dňa sa toho zdržiavali.

KRYM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.