Rusi sa búria, že Európa s Petrohradom nesúcití

Brandenburská brána sa do farieb Ruska nezahalí.
Zdroj: Twitter/zeruyu

Nemci sa vyjadrili, že Petrohrad nie je partnerom mesta Berlín.

Na sociálny sieťach, najmä na Twitteri, sa strhla debata o solidarite ľudí po teroristických útokoch. Keď sa odohral podobný masaker ako v pondelok v Petrohrade v Paríži, Belgicku či v Londýne, internet sa zahalil do farieb daných krajín. Ľudia vo veľkom vyjadrovali úprimnú sústrasť a niektorí si dokonca zmenili profilové fotky na Facebooku. Podobná vlna solidarity sa však po útoku v Rusku nespustila, píše Russia Today.

Na nemeckej Brandenburskej bráne sa po útokoch v Paríži, Bruseli, Londýne, Orlande, Istanbule, Nice či Jeruzaleme objavili vlajky smútiacich krajín. Rusko by na podobný znak solidarity čakalo márne. Petrohrad totiž nie je partnerom mesta Berlín a podľa nemeckej tlačovej agentúry by sa výnimky mali udeľovať len vo výnimočných prípadoch.

Jedna z mála krajín, ktorá sa snažila podporiť smútiacich pozostalých, bol Izrael. Radnicu v Tel Avive zahalili do farieb ruskej vlajky.

Na druhej strane sa vynára otázka, kedy sa pamiatky v Moskve zahalili do farieb vlajok krajín, ktoré zasiahol terorizmus.

  


PETROHRAD/zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bomba

Dôležité udalosti