Vo Francúzsku zhorel utečenecký tábor

Požiar úplne zničil utečenecký tábor v meste Grand-Synthe.
Zdroj: TASR/AP

Zranilo sa najmenej desať ľudí.

Spolu asi 600 migrantov je nezvestných po tom, ako ich v noci na dnes evakuovali z horiaceho utečeneckého tábora v severozápadnom Francúzsku. Informovala o tom medzinárodná zdravotnícka organizácia Lekári bez hraníc (MSF).

Utečenecký tábor v Grande-Synthe neďaleko mesta Dunkerque zachvátil mohutný požiar a zničil drevené prístrešky ubytovaných. Úrady vzápätí evakuovali okolo 1500 migrantov, povedala Corenne Torreová, šéfka organizácie MSF so sídlom vo Francúzsku.

Asi 900 migrantom poskytli dočasné ubytovanie v miestnych telocvičniach alebo v spolupráci s lokálnymi združeniami. Asi 600 však po evakuácii nezaevidovali. "Jednoducho nevieme, kde sú," priznala Torreová.


Desať migrantov podľa nej hospitalizovali s ľahkými zraneniami. Požiar nasledoval po potýčkach medzi ubytovanými, do ktorých sa zapojilo približne 150 z nich. V tábore bolo ubytovaných asi 1500 ľudí; väčšina z nich pochádza zo severnej Afriky a Blízkeho východu. Plamene pohltili všetkých 300 drevených chatiek, v ktorých bývali.

Podľa prvotných zistení bol požiar založený na niekoľkých miestach súčasne. Plamene boli vidieť zo vzdialenosti niekoľkých kilometrov. Utečenecký tábor v Grand-Synthe sa nachádza na ceste medzi mestami Dunkerque a Calais a bol zriadený len vlani. Mnohých migrantov tam premiestnili z nelegálneho tábora v Calais, kde čakali na príležitosť pokračovať v ceste do Británie.

LILLE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.