Polial ju benzínom a zahodil cigaretu, zabiť ju vraj nechcel. Slováka v Česku odsúdili na 15 rokov

Polial ju benzínom a zahodil cigaretu, zabiť ju vraj nechcel. Slováka v Česku odsúdili na 15 rokov
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia

Miroslav Reisinger si za upálenie svojej družky v českom väzení odpyká 15 rokov. Verdikt potvrdil aj český najvyšší súd, keď v utorok zamietol odvolanie odsúdeného. Úplné odôvodnenie zatiaľ nie je k dispozícii, informuje Prima.

Češka (†33) zomrela 28. novembra 2021 v pražskej štvrti Vysočany. Bývala vtedy v chatke na okraji mesta, spolu s o 13 rokov starším Slovákom Miroslavom.

Pár sa pohádal a opitý muž vzal kanister s benzínom. Horľavú látku vylial na hlavu a hornú polovicu tela svojej družky. Následne zahodil cigaretový ohorok, benzín sa vznietil a žena nemala šancu prežiť.

Prečítajte si tiež:

Najprv tvrdil niečo iné

Hádali sa, pretože na seba žiarlili, povedal Reisinger. Obaja holdovali alkoholu. V osudný večer oslavovali pri fľaši tretie výročie ich vzťahu.

Reisinger pred odvolacím súdom priznal, že družku polial benzínom, aj to, že sa benzín zapálil od jeho cigarety. Poprel ale, že by ohorok hodil na ženu úmyselne.

Muž povedal, že sa mu žena začala vyhrážať, že podpáli chatu. Nakoniec však vzal kanister s benzínom a polial ju ním. Vraj ju chcel len vystrašiť a cigaretu bežne odhodiť na zem.

„Stalo sa to, ale nebola to úkladná vražda. Nechcel som ju zabiť, nechcel som jej ublížiť,“ hovoril vlani v júni. „Vedel som, že je benzín horľavý. Nevedel som ale, že sa môže v takej chvíli vznietiť,“ tvrdil vtedy.

Polícii pôvodne hovoril, že po žene ohorok hodil, pretože bol nahnevaný.

Slovákovi hrozilo za vraždu spáchanú obzvlášť trýznivým spôsobom 15 až 20 rokov väzenia alebo dokonca výnimočný trest.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti