Zahraničné

Hrôza na videu: Stredoškolák vyskočil cez vyučovanie z okna

article-2584449-1C6AE48700000578-937_634x474 copy.jpg

Údajne nezvládol stres zo skúšok.

Desivý moment zažili študenti na strednej škole v Číne. Cez vyučovanie sa zrazu jeden zo žiakov postavil a vyskočil z okna. Jeho spolužiaci začali vydesene kričať. Celý incident nakrútila bezpečnostná kamera nainštalovaná v triede a video sa objavilo aj na internete.


Na videu je vidieť ako si všetci stredoškoláci pripravujú študijný materiál na hodinu. Okrem jedného z nich. Chlapec v prvej ľavici blízko okna pokojne sedel s pohľadom upretým do lavice. Z ničoho nič sa postavil a rozbehol sa k oknu, z ktorého vyskočil a spáchal samovraždu.

Vydesení žiaci začali kričať. Niektorí utekali k oknu, iní si zakrývali uši i oči. Podľa komentára pod videom išlo o študenta menom Xiao Zhen. Údajne psychicky nezvládol stres pred záverečnými skúškami.

https://www.youtube.com/watch?v=4Diq_fvWdmY

Edukačný systém v Číne je pre mnohé deti veľmi náročný. Stavia sa na mechanickom memorovaní veľkého množstva faktov. Školáci trávia v laviciach priemerne 8,6 hodiny denne a niekoľko ďalších hodín im zaberie vypracovanie domácich úloh.

Mnoho z nich tento stres nezvládne najmä pred dôležitými skúškami. Samovražda je najčastejšou príčinou úmrtí mladých ľudí v Číne, uvádza Čínske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb.

V Číne spácha každý rok samovraždu až 250-tisíc ľudí. Hlavným faktorom je najčastejšie stres na škole. Odborníci tvrdia, že tieto samovraždy sú často impulzívne.

PEKING, JH, Daily Mail

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti