Zahraničné

Hrôza na videu: Stredoškolák vyskočil cez vyučovanie z okna

article-2584449-1C6AE48700000578-937_634x474 copy.jpg

Údajne nezvládol stres zo skúšok.

Desivý moment zažili študenti na strednej škole v Číne. Cez vyučovanie sa zrazu jeden zo žiakov postavil a vyskočil z okna. Jeho spolužiaci začali vydesene kričať. Celý incident nakrútila bezpečnostná kamera nainštalovaná v triede a video sa objavilo aj na internete.


Na videu je vidieť ako si všetci stredoškoláci pripravujú študijný materiál na hodinu. Okrem jedného z nich. Chlapec v prvej ľavici blízko okna pokojne sedel s pohľadom upretým do lavice. Z ničoho nič sa postavil a rozbehol sa k oknu, z ktorého vyskočil a spáchal samovraždu.

Vydesení žiaci začali kričať. Niektorí utekali k oknu, iní si zakrývali uši i oči. Podľa komentára pod videom išlo o študenta menom Xiao Zhen. Údajne psychicky nezvládol stres pred záverečnými skúškami.

https://www.youtube.com/watch?v=4Diq_fvWdmY

Edukačný systém v Číne je pre mnohé deti veľmi náročný. Stavia sa na mechanickom memorovaní veľkého množstva faktov. Školáci trávia v laviciach priemerne 8,6 hodiny denne a niekoľko ďalších hodín im zaberie vypracovanie domácich úloh.

Mnoho z nich tento stres nezvládne najmä pred dôležitými skúškami. Samovražda je najčastejšou príčinou úmrtí mladých ľudí v Číne, uvádza Čínske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb.

V Číne spácha každý rok samovraždu až 250-tisíc ľudí. Hlavným faktorom je najčastejšie stres na škole. Odborníci tvrdia, že tieto samovraždy sú často impulzívne.

PEKING, JH, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.