Poznáme tvár Slováka, ktorého telo našli bez hlavy a genitálií v rieke v Plzni. Polícia žiada o pomoc

Poznáme tvár Slováka, ktorého telo našli bez hlavy a genitálií v rieke v Plzni. Polícia žiada o pomoc
Zdroj: Policie ČR

Náhodný okoloidúci našiel v polovici januára v českej rieke Berounka telo mŕtveho muža bez hlavy a genitálií. Polícia žiadala verejnosť o pomoc, keď pátrali po mužovej totožnosti.

V utorok českí policajti oznámili, že jeho meno už poznajú a zverejnili aj jeho fotografie. Opäť sa obracajú na ľudí s prosbou o pomoc, informuje portál TN.cz.

Hľadajú svedkov

Tých, ktorí muža na fotografii spoznali, žiadajú, aby sa prihlásili na polícii.

Zosnulým má byť cudzinec, údajne Slovák (†32), ktorý sa v Plzni pohyboval v komunite ľudí bez domova. Zdržiavať sa mal v starých schátraných domoch pri železničnej trati neďaleko plzenskej teplárne.

Jeho telo našli v rieke v Plzni, v mestskej časti Doubravka. Vo vode malo byť zhruba mesiac. Viac podrobností nájdete v tomto článku.

Prečítajte si tiež:

„Detektívi sa teraz obracajú na verejnosť a hľadajú svedkov, ktorí naposledy videli muža na fotografiách alebo s ním boli v kontakte, aby poskytli informácie o tom, kedy, kde a prípadne s kým ho videli," požiadali policajti.

Polícia už skôr uviedla, že muž pochádza pravdepodobne zo Slovenska. Mal pri sebe doklady, no polícia si chcela jeho totožnosť overiť pomocou testov DNA.

O prípade si pozrite aj archívnu reportáž z televízie Nova:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti