Zahraničné

"Inteligentný" zlodej. Na mieste činu si spravil selfie a odhalili ho

profimedia-0187786224.jpg

Fotku poslal kolegovi majiteľa domu.

Zlodej skončil vo väzení po tom, čo si spravil selfie fotku na mieste činu a omylom ju poslal kolegovi obete.

Ashley Keast (25) sa vlámal do domu, chytil mobil s ukradnutou SIM kartou do rúk a cvakol si selfie v bielom tielku pred zrkadlom. Fotku však omylom poslal aj kolegovi majiteľa domu. Jemu sa to zdalo podozrivé a zavolal políciu. Domáci totiž vtedy oddychovali na dovolenke.

Zdroj: Profimedia.sk

Spolu s komplicom Huntom (27) ukradli značkové hodinky, šperky, elektrické spotrebiče a osobné auto Audi A4. Z domu si odniesli majetok v hodnote 32 tisíc eur. Keďže sa na súde priznali, Keasta poslali do väzenia na dva roky a 8 mesiacov a Hunta na 18 mesiacov.

Polícia ukradnuté veci vrátila majiteľom, len auto našli nabúrané neďaleko ich bydliska.

NORFOLK/telegraph, zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Azerbajdžan zadržal vysokopostaveného veliteľa Náhorného Karabachu.

Podľa azerbajdžanských úradov má byť podozrivý z „teroristickej“ činnosti v tomto regióne, ktorý má arménske väčšinové obyvateľstvo a nachádza sa v rámci hraníc Azerbajdžanu. Bezpečnostná služba identifikovala muža ako Davita Manukjana. V arménskej armáde mali povýšiť do hodnosti generálmajora, potom sa stal prvým zástupcom veliteľa separatistických síl v Náhornom Karabachu.

Krátka správa

Nemecko potvrdilo spoločné pohraničné hliadky s Poľskom a ČR.

Potvrdila to nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová. Spoločné hliadky českých, poľských a nemeckých pohraničníkov budú podľa ministerky posilnené. Faeserová tiež uviedla, že tieto tri krajiny vytvoria aj pracovnú skupinu na boj proti prevádzačstvu.

Krátka správa

Rusko začína s jesenným odvodom brancov, na Ukrajine nasadení nebudú.

Každoročný jesenný odvod do armády sa začína 1. októbra. Generálny štáb ruskej armády však budúcich odvedencov ubezpečil, že nebudú nasadení vo vojne na Ukrajine. Kontradmirál Vladimir Zemľanskij, ktorý má v generálnom štábe ruskej armády na starosti odvody, uviedol, že branci absolvujú len 12-mesačnú základnú vojenskú službu.

Krátka správa

Francúzsko zápasí s inváziou ploštíc.

Parížska radnica požiadala francúzsku vládu, aby v záujme ochrany verejného zdravia urýchlene prijala opatrenia proti plošticiam, ktorých výskyt zaznamenali už aj v prostriedkoch hromadnej dopravy. Podľa prieskumu Národnej agentúry pre bezpečnosť potravín, životného prostredia a zdravia pri práci sa zamorenie plošticami vyskytuje v 11 percentách francúzskych domácností.