Masové demonštrácie vo Venezuele majú dve obete

Protivládni demonštranti pochodujú po diaľnici počas masovej demonštrácie v Caracase.
Zdroj: TASR/AP

V uliciach boli státisíce ľudí.

Dvaja ľudia zahynuli počas masových protivládnych demonštrácií, ktoré sa dnes konali vo viacerých venezuelských mestách. Podľa agentúry Reuters boli v uliciach státisíce ľudí. V meste San Cristóbal zahynula 23-ročná Paola Ramírezová, keď skupina stúpencov vlády obkľúčila demonštrantov a začala do nich strieľať, potvrdil pre agentúru AP starosta mesta.

Zdroj: TASR/AP

Ešte predtým prišiel o život v metropole Caracas 17-ročný Carlos Moreno. Zasiahla ho do hlavy guľka, keď prechádzal popri demonštrantoch. S protestom nemal nič spoločné, uviedla jeho rodina. Moreno zomrel v nemocnici na operačnom stole, oznámil šéf miestnej nemocnice Miguel Salomón. Opozícia obvinila v tomto prípade zo streľby provládne milície.

Demonštrácie sa konali v deň 4. výročia vlády Nicolása Madura, nástupcu zosnulého prezidenta Huga Cháveza. Polícia latinskoamerickej krajiny použila na rozohnanie demonštrantov slzotvorný plyn. Viaceré prístupové komunikácie do Caracasu, ale aj stanice metra v hlavnom meste boli dnes uzavreté so zámerom sťažiť demonštrantom účasť na protestných akciách.

Masové protestné akcie pokračujúce od začiatku apríla si v juhoamerickej krajine vyžiadali už viacero obetí. Medzi požiadavkami opozičných predákov figuruje vypísanie predčasných volieb v krajine.

CARACAS/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Venezuela

Dôležité udalosti