Z Turecka a Sýrie hlásia už viac ako 11-tisíc obetí. Erdogan sľúbil, že nikto nezostane na ulici

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Počet obetí silného zemetrasenia, ktoré v pondelok zasiahlo Turecko a Sýriu, prekročil v stredu na obed 11.200. Oblasť postihnutú zemetrasením navštívil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Informujú agentúry AFP a AP.

Podľa politických a zdravotníckych predstaviteľov zahynulo dosiaľ v Turecku 8574 ľudí a v Sýrii 2662. Celkový počet obetí sa tak vyšplhal na 11.236. Okrem toho utrpelo v Turecku zranenia ďalších takmer 50.000 ľudí a v Sýrii približne ďalších 5000.

Erdogan v stredu zavítal do stanového mestečka v meste Kahramanmaraš určené pre ľudí, ktorí museli v dôsledku prírodnej katastrofy opustiť svoje domovy. Počas návštevy priznal, že prvotná reakcia úradov mala isté nedostatky, ale prisľúbil, že "nikto nezostane na ulici".

Prečítajte si tiež:

​„Zo začiatku boli problémy na letiskách a cestách, ale dnes idú veci hladšie a zajtra pôjdu ešte hladšie,“ uviedol turecký prezident.

​Podľa AFP takto reagoval na kritiku, že reakcia tureckej vlády na zemetrasenie bola pomalá. „Mobilizovali sme naše zdroje. Štát si robí svoju prácu,“ povedal Erdogan.

Počet obetí na životoch po zemetrasení v Turecku a Sýrii prekonal v stredu bilanciu zemetrasenia v Nepále v roku 2015, ktoré si vyžiadalo 8800 mŕtvych. Ide tak o najsmrtiacejšie zemetrasenie na svete za uplynulých vyše desať rokov.

Prečítajte si tiež:

Pozrite si video, ako záchranári vyťahujú spod trosiek živých ľudí.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ničivé zemetrasenie

Dôležité udalosti