Macron a Zelenskyj spoločne odletia na summit lídrov EÚ do Bruselu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a francúzsky prezident Emmanuel Macron.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a francúzsky prezident Emmanuel Macron. Zdroj: TASR/AP Photo/Thibault Camus

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok ráno spoločne odletia do Bruselu na mimoriadny summit lídrov EÚ. Informoval o tom Elyzejský palác. Informuje agentúra AFP.

Zelenskyj do Paríža priletel v stredu večer z nečakanej návštevy Británie, kde žiadal vládu aj parlament o dodanie stíhačiek pre Ukrajinu. Už niekoľko dní sa špekulovalo, že ukrajinský prezident by mohol prísť aj na summit Európskej únie, ktorý sa bude konať v Bruseli vo štvrtok a piatok. Počas návštevy Británie Zelenskyj svoju štvrtkovú cestu do Bruselu potvrdil.

Prečítajte si tiež:

​V Paríži sa ukrajinský prezident stretol s Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom, ktorí ho uistili o pokračujúcej podpore pre Ukrajinu.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a nemecký kancelár Olaf Scholz.
Francúzsky prezident Emmanuel Macron a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a nemecký kancelár Olaf Scholz. Zdroj: TASR/AP Photo/Lewis Joly

​Zelenskyj teraz vycestoval iba druhýkrát zo svojej vlasti od začiatku ruskej invázie. Predtým bol v decembri vo Washingtone a avizoval vtedy, že sa bude počas vojny zdržiavať na Ukrajine a táto cesta bola výnimkou.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 8.2.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.