Spod trosiek v Turecku vytiahli 70-ročného muža

Libanonský záchranný tím hľadá ľudí v ruinách budov po zemetrasení v tureckom meste Elbistan.
Libanonský záchranný tím hľadá ľudí v ruinách budov po zemetrasení v tureckom meste Elbistan. Zdroj: TASR/AP Photo/Francisco Seco

Záchranný tím Južnej Kórey pôsobiaci v Turecku po ničivom zemetrasení zachránil spod trosiek sedemdesiatročného muža, oznámilo ministerstvo zahraničných vecí v Soule. Informuje juhokórejská tlačová agentúra Jonhap.

Tím začal prehľadávať trosky vo štvrtok ráno na mieste strednej školy v Antakyi, hlavnom meste provincie Hatay. Zachránený bol pri vedomí a zrejme neutrpel žiadne veľké zranenia. Na mieste boli tiež nájdené štyri mŕtve telá.

Prečítajte si tiež:

​Juhokórejský tím tvorí 118 členov, čo je doteraz najviac na záchranných prácach v zahraničí. Záchranári pricestovali v stredu do mesta Gaziantep na juhovýchode Turecka, ktoré patrí k oblastiam najvážnejšie zasiahnutým pondelkovým zemetrasením. Tím bude pomáhať v rôznych regiónoch postihnutých otrasmi.

Počet obetí pondelkového silného zemetrasenia v okolí turecko-sýrskych hraníc presiahol v noci na štvrtok už 16.000. Záchranári pritom stále pátrajú po živých ľuďoch, ktorí uviazli pod troskami, informuje agentúra AFP.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 8.2.:

Pomôžte spolu s nami cez darovací formulár

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ničivé zemetrasenie

Dôležité udalosti