FOTOGALÉRIA: Záchrannému tímu zo Slovenska sa v Turecku podarilo z trosiek domov zachrániť živých ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pri vyhľadávaní ľudí zasypaných v zrútených budovách už tretí deň pomáha v Turecku aj 10 príslušníkov slovenského Hasičského a záchranného zboru a 5 príslušníkov našej Horskej záchrannej služby. Spod trosiek sa im podarilo zachrániť aj niekoľko živých ľudí, informuje na Facebooku HAZZ. 

Pomôžte spolu s nami cez darovací formulár

Slovenský záchranný tím sa v utorok po prílete do mesta Adana registroval v zmysle postupov mechanizmu Európskej únie. Po zapísaní bola väčšina tímu prepravená vrtuľníkom priamo do terénu v blízkosti mesta Hatay, uviedlo ministerstvo vnútra na Facebooku.

Po Grécku, Rakúsku, Slovinsku a Českej republike ide pre hasičov za obdobie roka a pol v poradí už o piatu zahraničnú misiu. Počas stredy spolupracovali napríklad aj s maďarským modulom.

Cieľom záchranárov je čo najskôr vyhľadať a vyslobodiť spod trosiek zrútených budov uviaznutých ľudí. Záchranné práce komplikuje mrazivé počasie. Záchranári s hasičmi často zasahujú v budovách s narušenou statikou, ktoré sa môžu zrútiť.

Vybavenie záchranárov zahŕňa najmä lanovú techniku, rebríky, trojnožky, LED osvetlenia, ale aj hydraulické náradie na zdvíhanie a podopieranie ťažkých materiálov. Rovnako tak majú všetky tímy dostupné hydraulické čerpadlá a nožnice, elektrické kladivá, píly, vŕtačky a kompresory.​

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ničivé zemetrasenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.