Výbuch plynu v bytovom dome v ruskom Novosibirsku usmrtil sedem ľudí, vrátane dvojročného dieťaťa

Výbuch plynu a požiar v bytovom dome v Novosibirsku
Zdroj: TASR/Russian Emergency Ministry Press Service via AP

Výbuch plynu a následný požiar, ku ktorým došlo vo štvrtok ráno v bytovom dome v meste Novosibirsk v južnej časti Sibíri v ázijskej časti Ruskej federácie, si vyžiadal sedem obetí na životoch. Podľa agentúry Reuters je medzi obeťami aj dvojročné dieťa.

Regionálne zdravotnícke úrady uviedli, že hospitalizovaných je sedem ľudí, pričom stav dvoch z nich považujú lekári za kritický.

Ruský Vyšetrovací výbor, zodpovedný za vyšetrovanie závažných trestných činov, informoval, že v rámci vyšetrovania boli zadržané dve osoby, ktoré pred niekoľkými dňami vykonávali v budove údržbu plynových rozvodov.

Ministerstvo pre mimoriadne situácie zverejnilo vo štvrtok podvečer zábery na časť viacposchodovej bytovej budovy, ktorá bola z veľkej časti zničená, pričom fasáda budovy chýbala úplne.

Výbuchy plynu sú v Rusku pomerne časté z dôvodu starnúcej infraštruktúry a nedodržiavania bezpečnostných predpisov súvisiacich s používaním plynu.        

Reuters pripomenul, že k výbuchu plynu došlo aj v utorok v meste Jefremov v Tulskej oblasti južne od Moskvy. Zahynulo pri tom najmenej päť ľudí. Päťposchodová budova bola výbuchom vážne poškodená.

V decembri minulého roka sa v dôsledku výbuchu plynu zrútilo niekoľko poschodí v päťposchodovej budove v meste Nižnevartovsk v západnej Sibíri, v ten istý deň vybuchla plynová fľaša v byte v meste Jekaterinburg ležiacom na hranici európskej a ázijskej časti Ruskej federácie a o deň neskôr z rovnakého dôvodu nastal výbuch v dvojposchodovej budove v meste Riazaň v centre európskej časti Ruskej federácie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti