Len 12-ročný chlapec za volantom. Zadržali ho 1300 km od domova

Volant na aute.
Zdroj: shutterstock/Farknot Architect

Dokonca si urobil prestávku na čerpacej stanici, kde natankoval a odišiel bez zaplatenia.

Dopravná polícia v austrálskom vnútrozemí zadržala v sobotu na diaľnici v Novom Južnom Walese 12-ročného chlapca za volantom auta, s ktorým absolvoval samostatne takmer tretinu jazdy naprieč kontinentom. Píše o tom agentúra AP.

Chlapec na aute prešiel od odchodu zo svojho domu v Kendalle na východnom pobreží Austrálie vyše 1300 kilometrov a policajti ho zastavili až pri banskom meste Broken Hill, pretože ťahal po ceste odtrhnutý nárazník.

Z policajného vyhlásenia vyplýva, že mal namierené do mesta Perth na západnom pobreží Austrálie, kam je to z Kendallu vyše 4100 kilometrov. Chlapec vyzerá na svoj vek starší a je až 183 centimetrov vysoký. V sobotu zastavil na čerpacej stanici v meste Cobar, kde natankoval a odišiel bez zaplatenia. Podľa pracovníka stanice vyzeral "na 19 alebo 20 rokov". "Keď mi polícia povedala, že má dvanásť, bol som šokovaný!" čuduje sa benzinár.

Polícia nezverejnila, prečo sa chcel chlapec vlastne dostať do Perthu, ani či bude obvinený z porušenia zákonov.

SYDNEY/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vodič

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Do Poľska prišlo cez hranice z Ukrajiny od začiatku invázie Ruska celkovo už 3.416.000 ľudí.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.