Ministerstvo obrany reaguje na žiadosť Kyjeva o stíhačky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ministerstvo obrany (MO) SR potvrdilo, že rokuje o ďalšej vojenskej pomoci Ukrajine. TASR o tom informovala jeho hovorkyňa Martina Kakaščíková.

Rezort tak reagoval na štvrtkovú žiadosť ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k slovenským stíhacím lietadlám MiG-29.

„Rezort obrany aj naďalej intenzívne rokuje so spojencami a, samozrejme, tiež s ukrajinskou stranou o forme ďalšej (aj) vojenskej pomoci Ukrajine v obrane proti nevyprovokovanej, neopodstatnenej a najmä nezmyselnej a neakceptovateľnej ruskej vojnovej agresii,“ skonštatovala Kakaščíková.

K prioritným požiadavkám patria aktuálne letecké systémy, systémy protivzdušnej obrany i ťažká pozemná technika.

Prečítajte si tiež:

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas stretnutia s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) na summite EÚ v Bruseli oficiálne požiadal Slovensko o dodanie stíhačiek MiG-29 na obranu pred ruskou agresiou. Heger povedal, že Slovensko urobí maximum, aby tejto požiadavke vyhovelo.

Na otázku, kedy by k dodávke lietadiel mohlo dôjsť, Heger uviedol, že to ukážu rokovania. O Zelenského žiadosti už informoval aj dočasne povereného ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) a zdôraznil, že slovenská vláda má záujem o čo najrýchlejšie ukončenie rokovaní.

Na summite EÚ - Ukrajina sa riešili najme dodávky zbraní pre Kyjev. Volodymyr Zelensky vyzval spojencov, aby urýchlili vojenskú pomoc. Viac v reportáži v priloženom videu:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti