Od záhadného zmiznutia trojročnej Madeleine uplynulo už 10 rokov

Na archívnej snímke z marca 2007 trojročné britské dievčatko Madeleine McCannová.
Zdroj: TASR

Niektorým Britom prekáža fakt, že nezvestných detí sú stovky, ale o žiadnom z nich sa nehovorí toľko ako o Madeleine McCannovej.

Rozsiahle pátranie ani celosvetová mediálna kampaň - nič z toho nepomohlo. Od záhadného zmiznutia 3-ročnej Britky Madeleine McCannovejuplynulo presne 10 rokov. Jej rodičia stále veria, že sa s ňou jedného dňa stretnú.

Rodičia nezvestnej Madeleine si prešli peklom a aj po desiatich rokoch sa každý deň budia s pocitom beznádeje. Bolo to tretieho mája roku 2007, keď sa pod ich dcérou akoby zľahla zem. Celá rodina vtedy dovolenkovala v portugalskom letovisku. Rodičia večer v apartmáne uložili deti spať a išli s priateľmi na večeru. Keď sa vrátili, Madeleine vo svojej posteli nebola. Kam zmizla, to polícia dodnes nezistila.

Záhadné zmiznutie vyšetrovali Briti aj Portugalci. Najprv oddelene, potom spolu. Dodnes vypočuli 600 ľudí, štyroch z nich dokonca vyšetrovatelia označili za podozrivých. Postupne sa však všetkým štyrom podarilo preukázať svoju nevinu. Vyšetrovatelia pracovali s niekoľkými verziami. Podľa jednej z nich dievčatko uniesol obchodník s bielym mäsom. Podľa ďalšej - s ktorou prišli portugalskí muži zákona - Madeleine nechali uniesť či dokonca zabili jej matka s otcom.

Vyšetrovanie sa oficiálne skončilo už v roku 2008. O tri roky neskôr sa rodičia s prosbou o jeho obnovenie obrátili na premiéra Davida Camerona a ten im vyšiel v ústrety. V júni 2014 nechali britskí vyšetrovatelia prekopať celé okolie portugalského letoviska. Opäť však nenašli vôbec nič.

Niektorým Britom prekáža fakt, že nezvestných detí sú stovky, ale o žiadnom z nich sa nehovorí toľko ako o Madeleine McCannovej. Nevedia pochopiť, prečo sprevádza záhadu celosvetová medializácia, ani to, prečo britská polícia, ktorá minula na vyšetrovanie v prepočte 13-miliónov eur, v ňom chce pokračovať aj naďalej.


LONDÝN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Madeleine McCannová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.