Biely dom o zostrelených objektoch nad USA: Neexistujú žiadne známky mimozemskej aktivity

Americký Pentagón.
Americký Pentagón. Zdroj: TASR/AP Photo/Patrick Semansky, File

Biely dom v pondelok uviedol, že rozhodnutie zostreliť tri neidentifikovateľné lietajúce objekty vo vzdušnom priestore nad Severnou Amerikou počas víkendu bolo prijaté z obozretnosti. Informuje BBC.

Hovorca Rady Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Kirby povedal, že tieto objekty predstavovali hrozbu pre komerčné lety a boli zostrelené "v najlepšom záujme" Američanov.

Jeden objekt bol zneškodnený v piatok nad Aljaškou, ďalší v sobotu nad severnou Kanadou a tretí v nedeľu nad Hurónskym jazerom, ktoré sa nachádza na hraniciach USA s Kanadou.

Prečítajte si tiež:

​Hovorkyňa Bieleho domu Karin Jean-Pierrová v pondelok uviedla, že v súvislosti s týmito objektmi neexistujú žiadne známky mimozemskej aktivity. Tieto zariadenia boli oveľa menšie ako čínsky balón, ktorý americké vzdušné sily zostrelili nad Atlantickým oceánom 4. februára.

Washington sa domnieva, že balón, ktorý narušil vzdušný priestor USA, Čína používala na špionáž. Peking tvrdí, že išlo o zatúlaný civilný balón používaný na meteorologické účely.

Americký minister obrany Lloyd Austin v pondelok oznámil, že posádky záchranných lodí pri pobreží amerického štátu Južná Karolína vyzdvihli z oceána "značnú časť trosiek" tohto balóna, píše stanica CNN.
Čínske ministerstvo zahraničných vecí v pondelok oznámilo, že balóny Spojených štátov vnikli do čínskeho vzdušného priestoru za obdobie posledného roka viac než desaťkrát. Kirby tieto obvinenia odmietol.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 13.2.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ufo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.