Lídri ôsmich štátov Latinskej Ameriky odsúdili násilie vo Venezuele

Násilné protesty vo Venezuele.
Zdroj: TV Markíza

Mexická vláda vo štvrtok vyhlásila, že neprimerané zásahy proti civilistom a straty na ľudských životoch negatívne ovplyvňujú stabilitu v krajine.

sem štátov Latinskej Ameriky odsúdilo nadmerné použitie sily venezuelských orgánov proti civilistom potom, ako počet obetí protivládnych demonštrácií v krajine vzrástol na 36.
Argentína, Brazília, Kolumbia, Kostarika, Guatemala, Honduras, Mexiko a Paraguaj odsúdili nárast násilia vo Venezuele a apelovali na tamojšiu vládu, aby rešpektovala práva svojich občanov.

Mexická vláda vo štvrtok vyhlásila, že neprimerané zásahy proti civilistom a straty na ľudských životoch negatívne ovplyvňujú stabilitu v krajine. Kostarika v tejto súvislosti povolala svojho diplomata vo Venezuele na konzultácie, uviedla dnes agentúra Reuters.
Napätie vo Venezuele sa vystupňovalo potom, ako sa vo štvrtok objavili informácie o údajne zlom zdravotnom stave väzneného opozičného lídra Leopolda Lópeza.

Ľudová vláda prezidenta Nicolása Madura, ktorá čelí vlne veľkých opozičných protestov, potom zverejnila krátke video, v ktorom opozičný líder López tvrdí, že je v poriadku.
Počas mesiac trvajúcich protestov zahynulo vo Venezuele už 36 ľudí a stovky utrpeli zranenia.

Protestujúci obviňujú prezidenta Madura zo smerovania k diktatúre. Žiadajú predčasné voľby a slobodu pre desiatky politických väzňov. Spojenci prezidenta v súčasnosti vládnu v 20 z 23 štátov Venezuely. Prieskumy však naznačujú, že opozícia by zrejme vyhrala ďalšie voľby po tom, ako v decembri 2015 získala dvojtretinovú väčšinu v parlamente.

MEXIKO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mexiko

Dôležité udalosti