Odhalili identitu výhercu rekordného jackpotu. Tento muž vyhral dve miliardy dolárov

Odhalili identitu výhercu rekordného jackpotu. Tento muž vyhral dve miliardy dolárov
Meno výhercu rekordného jackpotu je známe. Zdroj: Facebook/Edwin Castro

Spoločnosť, ktorá prevádzkuje lotériu Powerball, po troch mesiacoch zverejnila identitu výhercu rekordného jackpotu. Gigantickú výhru 2 miliardy amerických dolárov - najvyššiu v histórii všetkých lotérií, získal Edwin Castro z Los Angeles, informuje portál New York Post.

Výherný žreb si kúpil na čerpacej stanici Joe’s Service Center v severovýchodnej časti Los Angeles. Výherné čísla žrebovania boli: 10, 33, 41, 47 a 56 na bielych loptičkách, ktoré doplnila červená loptička s číslom 10.

Prečítajte si tiež:

​Castro sa na tlačovej konferencii, na ktorej ukázali symbolický výherný šek, z pochopiteľných dôvodov odmietol zúčastniť. Verejnosť tak pozná iba jeho meno, ktoré zverejnili na základe zákona platnom v Kalifornii. Výhercovia v lotérii môžu zostať v úplnej anonymite iba v 11 z 50 štátov USA.

Na sociálnych sieťach sa po zverejnení identity výhercu objavilo množstvo falošných profilov s jeho menom. Niektoré vyzývajú ľudí, aby im v prípade, že potrebujú finančnú pomoc, napísali. 

Rekordný jackpot v lotérii Powerball sa zvyšoval od 3. augusta viac ako tri mesiace. Hráči si v tejto lotérii vyberajú čísla 1 až 69 na piatich bielych loptičkách a čísla 1 až 26 na červenej loptičke. Šanca na uhádnutie správnej kombinácie bola 1 ku 292,2 miliónom.

V prípade vyplatenia jackpotu si víťaz môže vybrať medzi vyplatením jednorazovej sumy približne 997 miliónov dolárov alebo 30 ročných splátok približne 63 miliónov dolárov.

Jackpot vo výške 2.04 miliardy dolárov je historicky najvyššou výhrou v lotérii. Doterajší najvyšší jackpot 1,586 miliardy dolárov vyhrali v roku 2016 traja držitelia žrebu lotérie Powerball.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.