Nešťastie v Alabame. Neďaleko diaľnice sa zrútil vojenský vrtuľník, zahynuli dvaja ľudia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dvaja ľudia v stredu zahynuli, keď sa vojenský vrtuľník Black Hawk zrútil naďaleko diaľnice v štáte Alabama na juhu USA a začal horieť. Oznámili to úrady, na ktoré sa odvolali tlačové agentúry AFP a AP.

Vrtuľník patril Národnej garde štátu Tennessee a bol práve na cvičnom lete, keď uprostred popoludnia okolo 15.00 h miestneho času havaroval blízko mesta Huntsville, uviedla Národná garda v oznámení.

Národná garda je vojenský útvar štátu a tvorí časť rezervných zložiek Ozbrojených síl USA, s ktorými sa v prípade potreby zúčastňuje na federálnych misiách.

​​„Strata dvoch členov Národnej gardy štátu Tennessee nás hlboko zarmútila. V modlitbách sme s ich rodinami, prežívame s nimi túto obrovskú tragédiu,“ napísal v oznámení brigádny generál Warner Ross, šéf uvedenej Národnej gardy. Pri incidente neutrpeli zranenia žiadni ďalší príslušníci ani civilisti, dodal Ross.

Prečítajte si tiež:

​Vrtuľník Black Hawk sa zrútil pri diaľnici Alabama Highway 53. Havária spôsobila veľké zdržanie v doprave, ktoré má trvať aj vo štvrtok miestneho času. Z miesta nešťastia stúpal k oblohe hustý čierny dym.

Pozrite si archívnu reportáž z 18.1.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.