Šokujúca kampaň upozorňuje na detskú prostitúciu. Dievčatkám dali do rúk sexuálne hračky

Šokujúca kampaň upozorňuje na detskú prostitúciu. Dievčatkám dali do rúk sexuálne hračky
Zdroj: YouTube/ Free a Girl

Video je dielom medzinárodnej organizácie Free a Girl, ktorá sa venuje oslobodzovaniu mladých dievčat z nútenej prostitúcie.

Svetlo sveta uzrela kontroverzná a šokujúca kampaň, ktorá chce upozorniť na celosvetový problém detskej prostitúcie, kedy pasáci predávajú a ponúkajú mužom malé dievčatká na sex. V prvej časti videa sú nevinné dievčatká asi vo veku sedem rokov, ktorým v škatuliach podsunú rôzne sexuálne pomôcky a pýtajú sa ich, na čo asi slúžia.

Ich odpovede sú zaujímavé - na natáčanie vlasov, lano na chytanie kráv, pomôcka na otváranie fliaš a podobne. Tvorcom išlo o to, poukázať na nevinný pohľad na svet malých dievčat pochádzajúcich z klasických rodín.

https://www.youtube.com/watch?v=IbOSX7vSGTE

Zdroj: YouTube/ Free a Girl

Nasleduje textový predel: "Nevinné predstavy pre tieto dievčatká. Hrôzostrašná realita pre milióny ďalších." V druhej časti videa prichádza šokujúca realita.

Na záberoch je len sedemročné dievča z Indie, ktorého pasáčka komunikuje so zákazníkom. Ten sa pýta, za akú sumu ho dievčatko orálne uspokojí a či je možné mať s ním aj pohlavný styk.

Odhaduje sa, že 1,2 milióna detí v Indii je vystavených obchodu s bielym mäsom a sexuálnemu vykorisťovaniu.

Video je dielom medzinárodnej organizácie Free a Girl, ktorá sa venuje oslobodzovaniu mladých dievčat z nútenej prostitúcie. Vytvorili ho s cieľom zdôrazniť posolstvo, že "sex nie je hrou pre deti."

"Odhaduje sa, že až dva milióny detí z celého sveta sú zapojené do prostitúcie. Z toho 1,2 milióna detí práve v Indii. Dievčatá nútia mať sex každý deň s desiatkami mužov," povedala riaditeľka a spoluzakladateľka organizácie Evelien Hölsken.

"Chceme, aby sa to zastavilo a apelujeme na celú krajinu, aby sa zapojila do kampane a podnikla náležité kroky. Spoločne môžeme oslobodiť dievčatá od tejto hrôzy, v ktorej žijú a poskytnúť im novú krajšiu budúcnosť," dodala.

Krutá realita

Podľa údajov z Human Development Index, zverejnených UNDP, približne 54 percent obyvateľov Indie žije v chudobe. Obchodovanie s deťmi a detská prostitúcia zarába v Indii miliardy dolárov.

Existujú dokonca obchodné cesty. Deti vozia do Indie z Nepálu a Bangladéša a tiež ich vyvážajú z Indie a Pakistanu na Blízky východ. Odhaduje sa, že sexuálnemu vykorisťovaniu je v Indii vystavených 1,2 milióna detí.

Niektoré tradície v Indii zvyšujú riziko sexuálneho zneužívania dievčat. Chudoba je taktiež faktorom, ktorý prispieva k sexuálnemu vykorisťovaniu. Vzhľadom na značnú nerovnosť majú niektoré skupiny ľudí menej príležitostí na hospodárskej, politickej a sociálnej úrovni.

HOLANDSKO/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prostitúcia

Dôležité udalosti