Zahraničné

Streľba na Kryme. Rusi obsadili vojenskú základňu Beľbek

Rusi obsadili Beľbek
Rusi obsadili Beľbek Zdroj: TASR

Zranený je jeden vojak.

Obrnené transportéry ruskej armády prenikli na vojenskú leteckú základňu Beľbek pri Sevastopole na polostrove Krym. Tam sa stále nachádzajú ukrajinskí vojaci, ktorí sa odmietajú vzdať.

Ruskí vojaci pri svojom prieniku na základňu spustili varovnú streľbu zo samopalov do vzduchu. Podľa ukrajinského veliteľa základne pritom utrpel zranenia jeden ukrajinský vojak. Ako ďalej uviedol, ukrajinskí vojaci na základni sa zoradili bez zbrane do jedného radu a otočení chrbtom čakali na prichádzajúcich ruských vojakov.

Zdroj: TASR

Ukrajinský veliteľ základne Beľbek Julij Mamčur uviedol, že ho ruskí vojaci idú odviesť na rokovanie na bližšie neurčené miesto. Na otázku reportéra agentúry Reuters, či verí v bezpečný návrat z rokovaní, odpovedal: „To sa uvidí. Nateraz všetky zbrane odkladáme do skladu."

Ruské ministerstvo obrany už predtým deklarovalo úplnú vojenskú kontrolu polostrova Krym. Vo svojom dnešnom vyhlásení uviedlo, že menej ako 2 tisíc z 18 tisíc ukrajinských vojakov prítomných na Kryme vyjadrilo požiadavku opustiť polostrov a odísť na Ukrajinu.

SEVASTOPOL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.