Padol najväčší jackpot v histórii európskych lotérií. Z 90 ľudí sa stali milionári

Padol najväčší jackpot v histórii európskych lotérií. Z 90 ľudí sa stali milionári
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Ralf Liebhold

V Taliansku padol v lotérii Supernalotto rekordný jackpot 371 miliónov eur, informuje agentúra ANSA. S veľkým náskokom ide o najvyššiu výhru v histórii európskych lotérií.

Doterajší rekord držal jackpot z britskej verzie lotérie Euromilióny z 19. júla roku 2022, ktorý predstavoval sumu v prepočte 230 miliónov eur. Vtedy sa však výhercom stal iba jeden človek.

Prečítajte si tiež:

Výhercovia rekordného jackpotu Supernalotto uhádli šesť víťazných čísel prostredníctvom skupinovej stávky. Víťazných päťeurových tiketov je dokopy 90, každý držiteľ si tak odnesie 4,1 milióna eur pred zdanením.

Najviac víťazných stávok zaznamenal so 14 tiketmi región Kampánia. Jackpot si však rozdelia stávkari z 15 talianskych krajov.

Pravdepodobnosť výhry v lotérii Superenalotto je extrémne nízka - jedna ku 622 miliónom. Jackpot sa akumuloval počas 15 mesiacov.

Taliani patria medzi najvášnivejších stávkarov v Európe. Za stávkovanie a hazardné hry minuli predvlani 110 miliárd eur a štát z týchto výhier vybral na daniach 8,4 miliardy eur.

​Celosvetovo najvyšší jackpot v histórii padol novembri 2022 v Kalifornii. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.