Pri pátraní po zmiznutom lietadle spozorovali v mori biely objekt

Satelitné zábery ukázali možné trosky lietadla
Zdroj: SITA

Satelitné zábery z Austrálie a Číny ukázali v príslušnej oblasti možné trosky.

Pri pátraní po zmiznutom malajzijskom dopravnom lietadle spozorovali dnes z čínskeho vojenského stroja v mori biely štvorcový objekt v oblasti, kde by sa podľa satelitných záberov mohli nachádzať trosky. Informovala o tom čínska štátna tlačová agentúra Sinchua.
Posádka lietadla IL-76 zbadala predmet v južnej časti Indického oceánu, juhozápadne od Austrálie, citovala správu agentúra AP.

Zdroj: SITA
Podľa agentúry DPA oznámili presné zemepisné súradnice nálezu austrálskemu veliacemu stredisku a čínskemu ľadoborcu Süe-lung, ktorý je na ceste do oblasti. Satelitné zábery z Austrálie a Číny ukázali v príslušnej oblasti možné trosky. V rovnakej širšej oblasti lokalizovali "plávajúce trosky" podľa nedeľňajšieho oznámenia Paríža aj satelitné snímky, ktoré Francúzsko postúpilo Malajzii.

Zdroj: SITA
Lietadlo Boeing 777 malajzijských aerolínií s 239 ľuďmi na palube zmizlo z radarov 8. marca nad Juhočínskym morom, necelú hodinu po štarte z malajzijského Kuala Lumpuru do Pekingu.
Do medzinárodného pátrania sa zapojili tímy z 26 krajín sveta, ktoré postupne prehľadávajú oblasť s rozlohou viac ako osem miliónov štvorcových kilometrov. Doposiaľ sa nenašla ani jediná potvrdená stopa, ktorá by preukázateľne súvisela so zmiznutým lietadlom.

PEKING, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti