Zahraničné

Storočné fotografie rozkošných mačiatok sú dodnes hitom. Aj bez internetu

profimedia-0179302333.jpg

Pozrite si originály, ktoré všetci milovali dávno pred tým, ako existovali počítače.

Dávno pred tým, ako internetom kolovali fotografie rozkošných mačičiek. Dávno pred tým, ako internet existoval a dávno pred tým, ako existoval photoshop, žil fotograf Harry Whittier Frees. Američan, ktorý sa špecializoval na fotenie mačiek, no nie hocijakých.

Frees ich najskôr obliekol do „ľudských" šiat, ktoré špeciálne na fotenie vyrábala jeho matka. Následne svoje objekty posadil (väčšinou doslova) do scén typických skôr pre ľudí. No a hit bol na svete. Nie youtubový, nie internetový, nie virálny - ale pohľadnicový.

Prvá snímka vznikla v roku 1906 na jednej párty. Papierová čiapka pre oslávenca vtedy spadla mačke na hlavu. Frees neváhal, vtipnú situáciu „cvakol" a fotografiu predal miestnemu výrobcovi pohľadníc. O obrázok bol taký obrovský záujem, že tlačiar požiadal Freesa, aby mu podobných snímok vytvoril viac.

Keďže neexistovali programy v počítačoch (vlastne ani počítače), s ktorými by sa dali vytvoriť fotomontáže, musel na to Frees poctivo „po starom" - vyčkávaním. Keďže zvieratá nedokázali pózovať na povel, na ten prvý okamih niekedy fotograf čakal hodiny.


NEW YORK/ TVNOVINY.sk,ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.