USA uvalili nové sankcie na Rusko. Dotknú sa bánk, ťažobného sektoru aj jednotlivcov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Americké ministerstvo financií uvalilo nové sankcie na Rusko. Dotknú sa ruských bánk, ťažobného odvetvia rovnako ako výroby kovov a postihnú aj viac ako 30 jednotlivcov a spoločností zo Švajčiarska, Nemecka a ďalších krajín za to, že pomáhajú Moskve financovať vojnu proti Ukrajine. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Nové opatrenia, oznámené pri príležitosti prvého výročia ruskej invázie, sa dotknú 22 Rusov a 83 ruských subjektov. Cieľom nových sankcií je ešte viac izolovať Rusko od svetovej ekonomiky, uviedlo ministerstvo financií vo svojom vyhlásení.

Opatrenia boli prijaté spolu s ďalšími americkými agentúrami, spojencami USA a skupinou G7 s cieľom ešte viac obmedziť schopnosť Ruska financovať vojnu na Ukrajine.

"Naše sankcie mali krátkodobý aj dlhodobý vplyv, ktorý sa výrazne prejavil v problémoch Ruska s dopĺňaním zbraní a v izolácii jeho ekonomiky," uviedla vo vyhlásení ministerka financií Janet Yellenová.

Prečítajte si tiež:

Cieľom najnovších opatrení je "obmedziť schopnosť režimu prezidenta Vladimira Putina získavať kapitál na podporu vojny". Preto sa zamerali na banky, firmy súvisiace so správou majetku a jednotlivcov v ruskom sektore finančných služieb, uvádza sa vo vyhlásení.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti