Na juhu Talianska stroskotala loď s migrantmi, o život prišli desiatky ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Desiatky osôb prišli o život v nedeľu pri nehode plavidla s migrantmi, ktoré stroskotalo na mori neďaleko južného Talianska. Informuje agentúra DPA.

Nešťastie sa stalo v skorých ranných hodinách pri pobreží mesta Crotone v talianskom regióne Kalábria. Na lodi sa nachádzalo viac než sto osôb, uviedla televízna stanica Rai 1 s odvolaním sa na úrady.

Tamojší starosta Vincenzo Voce oznáil, že aktuálne je obetí 59. Tento počet sa môže ešte zvýšiť, pretože úrady pokračujú v pátraní po ďalších obetiach i preživších.

Prečítajte si tiež:

Plavidlo vyplávalo z tureckého mesta Izmir pred niekoľkými dňami s migrantmi z Afganistanu, Iránu a niekoľkých ďalších krajín, uviedli miestni predstavitelia. Loď stroskotala pri talianskom pobreží vo veľmi nepriaznivom počasí, medzi obeťami je aj niekoľko detí, píše agentúra Reuters. Zachrániť sa podarilo najmenej 81 osôb.

Na palube sa podľa preživších nachádzalo približne 140 až 150 ľudí. Miestna polícia uviedla, že jednu osobu z lode zadržala pre obvinenie z obchodovania s migrantmi.

Každoročne sa množstvo migrantov z pobrežia severnej Afriky pokúša dostať do Európskej únie a smeruje k pobrežiu Malty či Talianska, pripomína DPA. Táto cesta cez Stredozemné more je nebezpečná a ich plavidlá sú často preplnené. Taliansko tento rok podľa údajov tamojšieho ministerstva vnútra prijalo viac ako 13-tisíc migrantov.

Prečítajte si tiež:

Talianskej vláde sa v predchádzajúcich dňoch podarilo v Senáte presadiť nový zákon o záchrane migrantov, pripomína DPA.

Lode pomáhajúce migrantom môžu na základe nového zákona naraz vykonať len jednu záchrannú operáciu a následne vyhľadať prístav. Kritici uviedli, to môže viesť k vyššiemu počtu obetí v oblasti Stredozemného mora, píše agentúra AFP.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Migrácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.