VIDEO: Boss talianskej mafie utiekol z prísne stráženého väzenia. Stačili mu na to plachty z postele

Boss talianskej mafie Marco Raduano je na úteku.
Boss talianskej mafie Marco Raduano je na úteku. Zdroj: Twitter/Marco Fattorini

Boss talianskej mafie Marco Raduano (40) je na úteku. Z väzenia s maximálnym stupňom stráženia na Sardínii sa mu podarilo vytratiť vskutku primitívnym spôsobom.

Z plachiet z postele si vytvoril provizórne lano. Zviazal ich dokopy a zlanil po stene. Útek si najskôr nikto nevšimol. Dozorcovia sa o ňom dozvedeli až po dvoch hodinách, keďže bezpečnostné kamery v tom čase nikto nesledoval.

„Tento odvážny útek z jednej z najbezpečnejších talianskych väzníc bol spôsobený nedostatkom personálu," uviedol odborový predák Giovanni Villa pre portál Il Messaggero.

V dôsledku škrtov má iba 50 dozorcov za úlohu sledovať 180 väzňov v areáli. Mnohí z nich patria medzi najznámejších talianskych mafiánov a nájomných vrahov.

O mafiánskom bossovi Raduanovi sa hovorilo, že ide o vzorného väzňa, pracoval v knižnici. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že práve tam mal prístup na preštudovanie rozvrhu strážcov, ktorí v zariadení hliadkovali. Podľa toho načasoval svoj útek.

Raduana zatkli v roku 2018. Za obchodovanie s kokaínom a obvinenie z vraždy si mal odpykať 18-ročný trest.

Riadiť mal notoricky násilnú zločineckú skupinu. Známa je tým, že svojim obetiam rozbíja lebky výstrelmi z brokovnice. Rodiny tak chcú pripraviť o pohreby s otvorenými rakvami.

Pozrite si reportáž o protidrogovej akcii s názvom Mikuláš:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.