Moslimovia posielajú teroristom jasný odkaz. Toto video dostane aj vás

Moslimovia posielajú teroristom jasný odkaz. Toto video dostane aj vás
Zdroj: Youtube/ Zain

Reklama má jasný odkaz - šírte lásku a mier.

Blízky východ ovládla reklama z dielne kuvajtskej telekomunikačnej spoločnosti Zain. Svetlo sveta uzrela v sobotu (27. 5.) práve na začiatok ramadánu - najsvätejšieho mesiaca v moslimskom kalendári. Reklama zachytáva samovražedného atentátnika, ktorého od odpálenia sa prehovárajú piesňou viacerí ľudia. Ide však o mužov, ženy a deti, ktoré zažili teroristické útoky na vlastnej koži a prežili. Píše CNN.

Od soboty si video na YouTube pozreli takmer tri milióny ľudí. Reklama sa začína pohľadom na muža, ktorý si vyrába samovražedný pás s bombami. Zábery sprevádza komentár malého dievčatka: "Vyplnili ste cintoríny detskými telami, vyprázdnili školské lavice."

V reklame si zahral aj Hussain Al Jassmi, slávny emirátsky spevák arabských dialektov. "Uctievajte svojho Boha s láskou, nie terorizmom. Nechajte sa ponižovať vo svojej viere, jemne, nie kruto. Konfrontujte svojho nepriateľa pokojom, nie vojnou," spieva vo videu.

V scéne, kedy atentátnik kráča autobusom, vystúpi aj malý sýrsky chlapec Omran Daqneesh, ktorého minulý rok zachránili po bombardovaní Aleppa. Jeho príbeh sa šíril celým svetom a fotografiu zraneného chlapca mnohí označili za symbol vojny v Sýrii.

Zdroj: Youtube/ Zain

Spoločnosť Zain vyprodukovala reklamu hlásajúcu mier aj minulý rok. Videlo ju viac ako 13 miliónov ľudí. Lenže ďalšia reklama pri príležitosti konca ramadánu mala 24 miliónov pozretí. Zdá sa, že tento rok sa spoločnosť rozhodla zaujať omnoho viac.

Okrem Omrana si v reklame zahrali aj muž, ktorý prežil výbuch v kuvajtskej mešite v roku 2015 či nevesta, ktorá prežila útok počas vlastnej svadby v roku 2005 v Ammáne v Jordánsku.

Zdroj: YouTube/ Zain

KUVAJT/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reklama

Dôležité udalosti