Verejnosť pobúrila kontroverzná reklama na cigarety. Je vraj príliš vulgárna

VIP cigarety
Žena v reklame je príliš sexy. Zdroj: YouTube

Divákom vadí, ako žena opisuje cigaretu.

Angličanov pobúrila reklama na elektronické cigarety. Nespokojní diváci tvrdia, že reklama prekročila hranice morálky a je príliš sexistická.

Spoločnosť VIP vyvolala svojou inzerciou obrovský ohlas. Žiaľ, reakcie nie sú pozitívne. Reklamu vyšetruje aj agentúra Advertising Standards, ktorá dostala množstvo sťažností.

Žena v čiernych šatách v reklamnom spote hovorí o cigarete ako o orálnom sexe: „Chcem, aby si to vytiahol," alebo „Chcem, aby si mi to dal do úst." Nakoniec dodá: „Chcem vidieť, ako to skvelo chutí."

Aj keď v závere reklamy je jasné, že žena opisuje cigarety, ľudia sú znechutení. Jeden z komentujúcich tínedžerov pod video napísal: „Bolo trápne pozerať túto reklamu s mojimi rodičmi."

„ASA dostala značný počet sťažností na dve televízne reklamy pre VIP elektronické cigarety. V jednej reklame výrobok prezentuje žena, v druhej muž. Sťažovatelia sa vyjadrujú, že jazyk v reklame je príliš sexuálny a urážajúci. Inzerciu formálne vyšetrujeme a preverujeme," povedal hovorca agentúry Advertising Standards.

Na svoju obranu sa vyjadril aj spolumajiteľ VIP cigariet Miguel Corral: "Myslím, že naše reklamy sú kontroverzné a posúvajú hranice."

https://www.youtube.com/watch?v=MTlzUXH4nIU

LONDÝN/ DailyMail, zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti