Tínedžerka v obchode ukradla mačetu a zavolala si UBER: Vodiča brutálne zavraždila

Ilustračné foto.
Zdroj: Shutterstock/Alex Malikov

Motív brutálnej vraždy stále vyšetruje polícia. Podľa štatistík z mesta Lincolnwood pri Chicagu, kde sa zločin odohral, je to prvá vražda od roku 2006.

Iba 16-ročné dievča Eliza Washniová z Chicaga ukradla v supermarkete mačetu a zavolala si online prepravnú spoločnosť, aby ju vodič odviezol z miesta preč. Po príchode auta nastúpila a už po pár minútach jazdy začalo besnenie. Vodiča Granta Nelsona brutálne napadla ukradnutou mačetou a posekala ho.

Napadnutému a doráňanému vodičovi sa ale podarilo auto zastaviť. Dokrvavený sa z neho dostal von a privolal policajnú hliadku. Washniová si medzitým sadla za volant a začala v striebornom sedane unikať z miesta.

Zdroj: FACEBOOK/Eliza Wasni

Keď polícia prišla ku Nelsonovi, ešte im stihol povedať, čo sa stalo. Po chvíli pátrania našli jeho strieborný sedan nabúraný na križovatke pri diaľnici. Podľa miestnych médií bolo auto celé ostriekané krvou. Washniová sa skrývala za neďalekou budovou, jej oblečenie bolo tiež celé od krvi.

Grant Nelson (†34) medzitým podľahol zraneniam v nemocnici. Jeho sestra pre médiá uviedla, že to bol dobrý človek a podobný osud si určite nezaslúžil, napísal denník Metro.

Ľútosť vyjadrila aj spoločnosť UBER, ktorá prišla o svojho partnera. Motív brutálnej vraždy stále vyšetruje polícia. Podľa štatistík z mesta Lincolnwood - časti Chicaga, kde sa zločin odohral, je to prvá vražda od roku 2006.

Washniovú teraz budú súdiť za vraždu ako dospelú osobu. Jej posty na Facebooku naznačujú, že nie je psychicky v poriadku a možno trpela depresiou. Už skôr uverejnila status, že si praje, aby bola niekoho najobľúbenejším človekom.

Zdroj: ELIZA WASHNI/FACEBOOK

LINCOLNWOOD/ROCK/METRO

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti