Zahraničné

Pre malajzijské lietadlo vypukli násilné protesty. Vláda vraj podvádza!

Násilné protesty v Pekingu pre malajzijské lietadlo
Zdroj: SITA

Asi 20 až 30 Číňanov hádzalo fľaše s vodami na budovu malajzijského veľvyslanectva.

V čínskej metropole Peking vypukli násilnosti medzi policajtmi a príbuznými obetí leteckej nehody malajzijských aerolínií. Demonštranti Malajziu obvinili z "podvodu" a "naťahovania času" v súvislosti so zverejňovaním informácií okolo celého nešťastia.

Asi 20 až 30 Číňanov hádzalo fľaše s vodami na budovu malajzijského veľvyslanectva a pokúsili sa vstúpiť do jeho areálu. Dožadovali sa tiež stretnutia s veľvyslancom. "Malajzijská vláda nás podviedla!" skandovali demonštranti.

Zdroj: SITA

Malajzijský premiér Najib Razak v pondelok "s ľútosťou a hlbokým smútkom" oznámil, že podľa najnovších údajov sa viac ako dva týždne zmiznuté lietadlo Malaysia Airlines zrútilo v južnej oblasti Indického oceánu a nehodu nikto neprežil.

Boeing vlajkového dopravcu Malaysia Airlines s 239 osobami na palube zmizol 8. marca počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Až 150 z pasažierov bolo občanmi Číny.

Záhadné zmiznutie jedného z najväčších dopravných lietadiel zamestnáva verejnosť v Číne a Malajzii už vyše dvoch týždňov. Keďže stroju zatiaľ z neznámych príčin zlyhali komunikačné systémy, jeho trasu len odhadujú a miesto jeho presného zrútenia je takisto neznáme.

Zdroj: SITA

PEKING/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.