Český minister kontroloval zákaz fajčenia. Milovníci nikotínu mu poriadne vyčistili žalúdok

Minister pri debate s fajčiarmi.
Zdroj: TV NOVA

Zákon si pochvaľujú hlavne čašníci, servírky a ďalší personál, ktorý predtým musel pracovať v zadymenom prostredí.

Už týždeň si zákazníci v českých baroch a pohostinstvách nemôžu zapáliť cigaretu ani cigaru. Podľa protifajčiarskeho zákona je povolené fajčenie iba vonku pred zariadeniami. O tom, či sa novela zákona dodržiava aj v praxi, sa chcel ubezpečiť aj český minister zdravotníctva Miloslav Ludvík a osobne sa vybral na kontrolu podnikov v centre Prahy.

To, čo zažil, pravdepodobne nečakal. Zákazníci mu poriadne vyčistili žalúdok, no boli aj takí, ktorí si novelu zakazujúcu fajčenie vo vnútri prevádzok pochvaľovali.

Návšteva dvoch reštaurácií ale určite nebola príjemná. Keď ho „štamgasti" spoznali, začala potýčka. „Prečo nám to zakazujete? Ľudia majú na výber, nemusia tu chodiť," argumentoval muž na ulici.

Iný hosť zas ministrovi nadával a sťažoval sa, že mu pivo bez cigarety nechutí. Jeden bývalý fajčiar ale povedal: „Ja som odnaučený fajčiar, takže pre mňa je to lepšie, keď sa nefajčí," priznal muž.

Zákon si pochvaľujú aj čašníci, servírky a ďalší personál, ktorí predtým museli pracovať v zadymenom prostredí. Tržby napriek zákazu fajčenia neklesli a zdá sa, že si naši českí bratia na zákon pomaly zvykajú a rešpektujú ho.


PRAHA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zákaz fajčenia

Dôležité udalosti