Pre rozhovor troch mužov núdzovo pristálo lietadlo

shutterstock_134480810.jpg
Zdroj: Mario Hagen/shutterstock.com

Incident si vyžiadal odklon desiatich letov a zdržal 20 odletov.

Pilot letu spoločnosti EasyJet z Ľubľany do Londýna so 151 pasažiermi na palube v sobotu večer núdzovo pristál na letisku Kolín-Bonn po tom, čo sa dozvedel o "podozrivom rozhovore" v lietadle.

Niekoľkí cestujúci nahlásili leteckému personálu, že začuli troch mužov, ako rozoberajú "teroristické veci". Cestujúci z lietadla vystúpili pomocou núdzových šmýkačiek a následne ich všetkých skontrolovala polícia.

Spomínaných troch mužov zatkli a v súčasnosti ich vyšetrujú pre "závažný zločin ohrozenia štátu". Nemecká polícia zničila aj jeden plecniak, ku ktorému sa nikto z cestujúcich neprihlásil.

Prílety aj odlety na letisku Kolín-Bonn zastavili na tri hodiny. Incident si vyžiadal odklon desiatich letov a zdržal 20 odletov.

BERLÍN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Núdzové pristátie

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruské rakety zasiahli ukrajinskú vojenskú základňu pri hraniciach s Poľskom ON-LINE
  • Vojenská základňa ukrajinskej armády vzdialená približne 15 kilometrov od hraníc s Poľskom bola v utorok skoro ráno terčom ruského raketového útoku.

  • Vladimir Putin je osobne zapojený do vojny na Ukrajine až takým spôsobom, že podľa západných vojenských zdrojov robí operačné a taktické rozhodnutia na úrovni plukovníka alebo brigádneho generála.

  • Neoznačené hroby s telami troch zastrelených mužov boli nájdené pri ukrajinskom meste Makariv, ležiacom asi 50 kilometrov západne od Kyjeva, a v jednom z nich objavili aj dokumenty obete, z ktorých vyplýva, že mala české občianstvo.