Zo stajne v Česku niekto ukradol koňa, ktorý patrí Kadyrovovi

Zo stajne v Česku niekto ukradol koňa, ktorý patrí Kadyrovovi
Čečenský vodca Ramzan Kadyrov. Zdroj: Profimedia.sk

Zo stajne v Krabčiciach pri Roudnici nad Labem niekto v noci z piatka na sobotu ukradol anglického plnokrvníka. V utorok o tom informovala česká polícia na sociálnej sieti Twitter. Podľa webu jezdci.cz patrí kôň čečenskému vodcovi Ramzanovi Kadyrovovi, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

„Neznámy páchateľ mal odcudziť koňa plemena anglický plnokrvník zo stajne v Krabčiciach, kde v priestoroch pre ustajnenie koní odstránil z posuvných dverí istiacu reťaz s karabínou a chovného žrebca odviedol," popísala incident polícia.

Anglický plnokrvník bol podľa serveru jezdci.cz spolu s ďalšími koňmi súčasťou majetku, ktorý Česko na základe medzinárodných sankcií zmrazilo Kadyrovovi ešte v roku 2016.

Už pred inváziou si po koňa prišli rusky hovoriaci muži

Podľa serveru iRozhlas sa ešte pred začiatkom ruskej invázie na Ukrajinu pokúsila dvojica rusky hovoriacich mužov odviesť dva kone zo stajne v Česku.

Majiteľ žrebčína im však zvieratá odmietol vydať s odkazom na platnú zmluvu a podozrivé okolnosti danej situácie.

Prečítajte si tiež:

Podľa webu jezdci.cz patrí ukradnutý kôň medzi najžiadanejších za posledné roky. Kadyrov ho kúpil v roku 2012 s cieľom uspieť vo vtedajších najštedrejšie dotovaných dostihoch sveta Dubai World Cup. Jeho kôň tam obsadil piate miesto.

Šestnásťročný kôň má na čele znak v tvare nepravidelnej hviezdy bielej farby. Jeho hodnota je vyčíslená na približne 400.000 českých korún (17.000 eur). Česká polícia po páchateľovi intenzívne pátra a žiada o spoluprácu aj verejnosť.

Kadyrov po strate kľúčového mesta Lyman hľadal vinníka a spomenul aj jadrové zbrane. Viac v archívnom príspevku:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.