Zahraničné

Hrozivé zábery po mohutnom zosuve v USA: Už je 24 obetí

Zosuv pôdy v USA
Zdroj: SITA

Úrady dúfajú, že počet nezvestných sa zníži.

Počet obetí rozsiahlych zosuvov pôdy v americkom štáte Washington stúpol už pravdepodobne na 24. Záchranári vytiahli z bahna dve telá a lokalizovali podľa vlastných údajov osem ďalších, uviedol šéf miestnych hasičov.

Zdroj: SITA


Od odtrhnutia podmočeného svahu v blízkosti mesta Oso cez víkend ostáva nezvestných 176 ľudí. Oficiálny počet obetí je stále 16, kým osem pozostatkov nepotvrdí znalec. Úrady dúfajú, že počet nezvestných sa zníži, keďže niektorých mohli započítať dvakrát alebo ešte len nestihli informovať rodinu alebo miestnych predstaviteľov o mieste svojho pobytu. Po ďalších možných obetiach pátrajú záchranári v daždi, avšak nepredpokladá sa už, že by niekoho našli živého.

Zdroj: SITA

Rozloha zasiahnutého územia sa odhaduje na 2,5 štvorcového kilometra, pričom hrúbka bahna miestami dosahuje 4,5 metra. Po nezvestných spočiatku pátrali pomocou vrtuľníka, keďže nebolo jasné, či je oblasť pre záchranárov bezpečná.

Zdroj: SITA

Predpokladá sa, že príčinou zosuvu boli nedávne výdatné dažde. Zosuv odrezal od sveta mesto Darrington a zapchal severné rameno rieky Stillaguamish. Oblasť mala problémy s nestálou pôdou už aj v minulosti.

Zdroj: SITA
 


WASHINGTON/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.