Putin naživo odpovedal Rusom: Hovoril o vzťahoch s USA aj o rodine

Putin odpovedal Rusom naživo
Zdroj: TVNOVINY.sk

Ľudí zaujímali komplikované vzťahy so Spojenými štátmi a škandál údajných zásahov do volieb v USA.

Vladimír Putin naživo diskutoval s národom. Celé štyri hodiny odpovedal na otázky bežných Rusov. Hovoril najmä o domácej ekonomike, vzťahoch s USA a prekvapivo sa rozrečnil aj o vlastnej rodine.

Ruský prezident pred debatným maratónom dostal údajne vyše dva milióny otázok od občanov. Mnohí Rusi si v dotazoch na prezidenta sťažovali na nízke platy a zlú životnú úroveň.

„Čo ukazujú objektívne dáta? Ukazujú, že recesia sa skončila a my sa posúvame do obdobia rastu," hovorí Putin.

Národ tiež zaujímali komplikované vzťahy so Spojenými štátmi a škandál ohľadom údajných ruských zásahov do amerických prezidentských volieb.

„Bývalý riaditeľ FBI povedal, že si myslí, že Rusko zasahovalo do amerických volieb. Opäť však opakujem, že doteraz o tom nepredložil žiadny dôkaz," vraví Putin.

Prekvapil tým, keď sa nečakane rozhovoril aj o svojej rodine. Národ sa tak napríklad dozvedel, že sa mu nedávno narodilo druhé vnúča. Vysvetlil tiež dôvody prečo si svoje súkromie tak veľmi stráži.

„Ak vám teraz vyzradím ich vek či mená okamžite ich identifikujú a oni už nikdy nebudú mať pokoj. Chcem tiež vyvrátiť špekulácie o mojich deťoch, dcérach. Žijú v Rusku v Moskve a vedú úplne normálny život. Jedna dcéra pracuje vo vede, druhá v školstve," vysvetľuje ruský prezident Putin.

Na záver prišla aj prekvapivo vyhýbavá odpoveď na jednu z najočakávanejších otázok - či bude aj takto o rok stále prezidentom. Rusko totiž v marci na budúci rok čakajú voľby. Putin iba odpovedal, že všetko bude dobré, vraj sa za to môže zaručiť.


MOSKVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.