GALÉRIA: Výherca dvojmiliardového jackpotu sa dlho neostýchal. Kúpil si dom v susedstve hollywoodskych hviezd

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Veľa ľudí si kladie otázku, čo by si kúpili ako prvé, v prípade, že by vyhrali obrovskú sumu v lotérii. Odpoveď výhercu najväčšieho jackpotu v histórii už poznáme - kúpil si rozprávkový dom v jednej z najluxusnejších štvrtí sveta - Hollywood Hills v Los Angeles, píše portál The Guardian.

Edwin Castro, ktorého identitu zverejnili niekoľko mesiacov po výhre v lotérii Powerball z konca minulého roka, si doprial luxusnú nehnuteľnosť v hodnote 25 miliónov dolárov (v prepočte 23,5 milióna eur).

​Bývať bude v susedstve svetoznámych hviezd šoubiznisu. Hneď vedľa bývajú napríklad speváčka Ariana Grande, herečka Dakota Johnson či moderátor Jimmy Kimmel.

Dom s úžitkovou plochou takmer 1300 metrov štvorcových má 5 spální a 6 kúpeľní. V tomto roku ide zatiaľ o najdrahšiu nehnuteľnosť, ktorá sa v Holywood Hills predala. Pôvodná cena pritom bola 30 miliónov dolárov, no predajca napokon súhlasil aj s o 5 miliónov nižšou sumou.

Prečítajte si tiež:

​O Castrovi sa zatiaľ veľa nevie. Okrem mena a toho, že je obyvateľom Los Angeles, v podstate už nič. Symbolický výherný šek si totiž neprišiel prevziať osobne a komunikuje výhradne iba prostredníctvom právneho zástupcu, čo je v takomto prípade celkom pochopiteľné.

Výherný tiket si kúpil na začiatku novembra 2022 na čerpacej stanici Joe’s Service Center v severovýchodnej časti Los Angeles. Výherné čísla žrebovania boli: 10, 33, 41, 47 a 56 na bielych loptičkách, ktoré doplnila červená loptička s číslom 10.

Rekordný jackpot v lotérii Powerball sa zvyšoval od 3. augusta viac ako tri mesiace. Hráči si v tejto lotérii vyberajú čísla 1 až 69 na piatich bielych loptičkách a čísla 1 až 26 na červenej loptičke. Šanca na uhádnutie správnej kombinácie bola 1 ku 292,2 miliónom.

Prečítajte si tiež:

​V prípade vyplatenia jackpotu si víťaz môže vybrať medzi vyplatením jednorazovej sumy približne 997 miliónov dolárov alebo 30 ročných splátok približne 63 miliónov dolárov. Teraz už vieme, že Castro si vybral prvú možnosť.

Jackpot vo výške 2.04 miliardy dolárov je historicky najvyššou výhrou v lotérii. Predtým bol najvyšší jackpot 1,586 miliardy dolárov vyhrali v roku 2016 traja držitelia žrebu lotérie Powerball.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.