Kráľovský pár zavŕšil návštevu v Tatrách. Ukázali obyčajnú tvár a deti si brali do náručia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Lodičky vymenili za teplé čižmy a hlavné mesto za stretnutie s odídencami z Ukrajiny a dobrovoľníkmi, ktorí im pomáhajú. Záverečný deň trojdňovej návštevy kráľovského páru z Holandska bol o spoznávaní toho dobrého, čo v nás je, o našej histórii a unikátnej prírode.

Kráľ Viliam Alexander a kráľovná Máxima ukázali svoju obyčajnú tvár bez „pozlátka“. Cudzie deti si u nás brali do náručia.

Prečítajte si tiež:

V Spišskej Sobote si pozreli oltár Majstra Pavla z Levoče. Kráľ Viliam Alexander prekvapil svojimi znalosťami našej histórie.

Vrúcne stretnutie čakalo pár aj na základnej škole v Liptovskom Mikuláši. Deti tam učia, ako rozoznať dezinformácie. Pozreli si aj divokú rieku Belá v Tatrách a podľa ich reakcií ich naša príroda uchvátila.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Krátka správa

Azerbajdžan zadržal vysokopostaveného veliteľa Náhorného Karabachu.

Podľa azerbajdžanských úradov má byť podozrivý z „teroristickej“ činnosti v tomto regióne, ktorý má arménske väčšinové obyvateľstvo a nachádza sa v rámci hraníc Azerbajdžanu. Bezpečnostná služba identifikovala muža ako Davita Manukjana. V arménskej armáde mali povýšiť do hodnosti generálmajora, potom sa stal prvým zástupcom veliteľa separatistických síl v Náhornom Karabachu.

Krátka správa

Nemecko potvrdilo spoločné pohraničné hliadky s Poľskom a ČR.

Potvrdila to nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová. Spoločné hliadky českých, poľských a nemeckých pohraničníkov budú podľa ministerky posilnené. Faeserová tiež uviedla, že tieto tri krajiny vytvoria aj pracovnú skupinu na boj proti prevádzačstvu.

Krátka správa

Rusko začína s jesenným odvodom brancov, na Ukrajine nasadení nebudú.

Každoročný jesenný odvod do armády sa začína 1. októbra. Generálny štáb ruskej armády však budúcich odvedencov ubezpečil, že nebudú nasadení vo vojne na Ukrajine. Kontradmirál Vladimir Zemľanskij, ktorý má v generálnom štábe ruskej armády na starosti odvody, uviedol, že branci absolvujú len 12-mesačnú základnú vojenskú službu.

Krátka správa

Francúzsko zápasí s inváziou ploštíc.

Parížska radnica požiadala francúzsku vládu, aby v záujme ochrany verejného zdravia urýchlene prijala opatrenia proti plošticiam, ktorých výskyt zaznamenali už aj v prostriedkoch hromadnej dopravy. Podľa prieskumu Národnej agentúry pre bezpečnosť potravín, životného prostredia a zdravia pri práci sa zamorenie plošticami vyskytuje v 11 percentách francúzskych domácností.

Krátka správa

Prevádzka letiska vo Frankfurte bola prerušená po spozorovaní dronu.

Viacero letov bolo zrušených alebo odložených. Prevádzka medzinárodného letiska bola úplne zastavená asi na 40 minút. Bezpilotné lietadlo spozorovali opakovane.